Asjad, mida ma proovinud ei ole (aga tahaks)

Hakkasin mina kah mõtlema, mida ma oma 40 aasta jooksul teinud ei ole. Ja tuleb välja, et neid asju, mida ma teinud ja proovinud olen, on ikka väga palju.. Aga ega ma millelegi väga risti ette löö ka. Inimene peab ju elus kõik ära proovima.

Midagi siiski leidsin ja siin nimekirjas on siis need asjad, mida ma tegelikult tahan kunagi ära proovida.

1. Laulupidu. Kooli ajal ei käinud ma laulupeol. Meid millegipärast kunagi ei toodud. Võimalik, et mingi Hiiumaa värk. Järgmisel aastal oleks võialus, kui ma võtaks julguse kokku ja läheks mõnda koori. Kahjuks ma nooti ei tunne ja ei ole juba 20+ aastat ka kusagil laulnud, nii et tagasi hoiab lihtlabane hirm. Kusjuures jäi silma, et Rahvaülikoolis algas 30. Jaanuaril noodiõpetus täiskasvanutele, aga pidasin 80-eurost hinda natuke kalliks. Ju ma siis ikka nii väga ei taha sinna laulupeole saada. Samas arvan, et minu elu jooksul on neid laulupidusid ikka veel.

2. Ma ei ole kunagi lasknud endale panna ripsme- ja juuksepikendusi ega ka geelküüsi. Geelküüned ja juuksepikendused ma välistan ka, sest mul on omal ilusad küüned ja pikad juuksed on olnud ka kogu elu (ok, mõned aastad tagasi loobusin omal vabal tahtel), aga vot need ripsmed tahaks küll ära proovida. Loodan, et need enne moest ära ei lähe.

3. Ma ei oska lumelauaga sõita. Ma olen õppinud mäesuuskadega sõitma ja läinud ka Eestist väljas mõnel mäel, aga mingi alud jalgade küljes tundub natuke hirmutav. Kunagi kindlasti teen ära ja loodan, et ei kuku selle käigus oma konte puruks.

4. Ma ei ole käinud Vormsil. See ei olekski imelik, aga Vormsi on Hiiumaa naabersaar ja ma olen hiidlane. Omal pole kunagi olnud aega või põhjust sinna minna, kuigi sadamas olen ju väga tihti. Ja isegi ühtegi kooliekskursiooni ei korraldatud sinna. Ma ei ole käinud veel paljude väikesaarte peal, aga naabersaar tundub kõige valusam.

5. Ma pole näinud Novembrit ega lugenud Rehepappi. Rehepapp on mul kodus, aga lugenud ei ole, sest Kivirähk …. ei kuulu mu lemmikute hulka. Kodus on ka Mees, kes teadis ussisõnu ja selle lugesin millegipärast läbi. Ja November on seepärast vaatamata, et tuttavate tagasiside ei olnud siis, kui see kinos oli, eriti kiitev ja teades Eesti filmi, ma millegipärast usun. Kui see kunagi televisiooni jõuab, siis ehk vaatan.

6. Ma ei olekunagi suitsetanud ega ühtegi narkootilist ainet proovinud. Tõenäoliselt on asi jällegi Hiiumaas, aga isegi kooli ajal kusagil puuriida taga ei ole ei sõprade ega klassikaaslastega ette tulnud. Ega meil seal ümber väga palju suitsetajaid ei olnud ka. Minu vanemad ei ole kunagi suitsetanud. Ainuke, keda tean, on onu.

7. Toidust- Kopra liha, maoliha, lambasilmad ja muud imelikud kehaosad, fritüüritud putukad …. Aga näiteks rootslaste surströmming (ehk hapendatud räim) on proovitud, põhjapõdraliha, vaalaliha, metssea liha on proovitud. Ja igasugu mereande ma suisa jumaldan.
Joogist: kumõss ehk siis kääritatud märapiim. Lihtsalt tundub põnev, aga ei ole õnnestunudproovida.

8. Ma ei ole kunagi käinud mitmepäevasel soolomatkal ehk siis ööbinud üksi metsas. Ei Eestis ega välismaal. Aga mitu aastat on see olnud juba aastaplaanides sees.

9. Ma ei ole kunagi mootorratast juhtinud. Või ma vähemalt ei mäleta. Külgkorvis ja tagaistmel olen sõitnud küll.

10. Langevarjuhüpe, benji hüpe, sukeldumine. On kuidagi nii läinud. Mingil hetkel väga tahtsin, aga keegi ei tulnud kaasa ja üksi ei julgenud. Aga hetkel on sukeldumine ainuke, mida ma tõenäoliselt ka kunagi proovin. Aga ära iial ütle iial, onju.

Foto: Aet (04.02.2018 Tiskres).

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

2 kommentaari “Asjad, mida ma proovinud ei ole (aga tahaks)”

    1. Kusjuures vaatamas ma olen käinud. Lapsena isaga ja mälestused on ainult negatiivsed – oli igav, oli palav ja mitte midagi ei näinud ka. Eelmisel aastal aga oma laps laulis ja järgmisel vist lähevad juba mõlemad.

      Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.