Etsy teeb meele kurvaks

Ma ei tea, miks mul tuleb pea alati, kui ma Etsys käin, masendus peale. Esmaspäeval kirjutasin valmis mustandi, kuidas mul tuleb masendus Facebookist lugedes, kuidas kõigil müügid lendavad, Facebooki reklaam töötab (aga minul keerati selle reklaamimise peale kinni kõigi minu 7 hallatava lehe näitamine ja näiteks Matkaliit ei ole kuidagi süüdi, et mina muuhulgas ka mõnd käsitöölehte pean) jne.

Siis läks nii kiireks, et ei jõudnud seda hala üles panna ja teisipäeva õhtul tuli hoopis fotovaldkonna kaudu pisike positiivne lootusekiir tagasi. Asjaks küll ei läinud, aga selle lootuse toel oli veel eilnegi täiesti tore päev. Äkki varsti siiski hakkavad asjad liikuma …

Täna tegin jälle ühe sõbrapäeva postri ja panin selle oma fotopoodi üles. Ja mida ma näen? Viimasel 7 päeval 30 külastust. See on ju 4-5 külastust päevas. Mitte et aasta algul kuidagi teistmoodi oli. Lihtsalt ma ei traumeeri ennast iga päev statistikaga, kuigi kuklas tiksub see teadmine oi kui tugevalt. Üle öö ei muutu ju teadagi midagi.

Mis siis, et ma olen sel aastal postreid juurde pannud ja suvalisi asju uuendanud. Ikka põhjast ülespoole tõusnud ei ole. Seal hulgas on Twitter, kust minu andmetel tulevad ainult robotid, mitte potentsiaalsed kliendid.

Arvutasin ka tulud-kulud kokku ja fotopoega teenisin eelmisel aastal 29,77€. Hea vähemalt, et peale ei maksa, sest enamikul fotopoodidest ei lähe niigi, aga tehtud töö eest ei ole see piisav tasu.

Ja kui veel edasi uurida, siis eelmise aasta jaanuaris oli igas poes paar müüki, sel aastal on ainult Imelooma poes olnud 1 ja sellest võib veel pahandus tulla, sest inimesel oli kiire ja ta sai alles siis aru, kui mul pakk juba postis oli, et see ei ole ekspressteenus.

Vot sellised lood. Ammu pole nii hapukurgist jaanuari olnud. Nii et mingigi positiivne süst kuluks marjaks ära.

Mõtlen küll igal õhtul, mida toredat päeva jooksul korda olen saatnud või mille eest tänulik olen. Iga jumala õhtu, aga mingit positiivset energialaksu sellest küll ei tule. Hoopis uni tuleb. Ja ausalt öeldes ei ole teadmine, et ma tegin omast arust nii hea õhtusöögi, aga laps teatas, et mingi öka ja kuidas te seda rõvedust küll süüa saate, siis see ei ole see kogemus, mida mul oleks praegu väga vaja.

Tuleb seda statistikat vist veel vähem vaadata.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

3 kommentaari “Etsy teeb meele kurvaks”

    1. Ma tean, et enamikul läheb veel hullemini. Samas on gruppi tulnud uued inimesed, kes hullavad ja möllavad ikka täiega. Või vähemalt tundub nii.

      Meeldib

    2. See viimane pole mitte ainult sinu sisetunne. Mulle tundub ka nii. Mul on teadlikult hetkel asjad soikus ja vaikivas olekus, aga loodan asja parandada järgnevate kuudega. 😉

      Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.