Kahe kuu pärast Itaalias

Kuna puhkuseni on täpselt 2 kuud aega, hakkan ma vaikselt närvi minema ja olen täna kulutanud juba 2 tundi oma väärtuslikust päevast Itaaliaga tutvumiseks.
Praegu tundu mulle, et ma olen hammustanud natuke suure tüki ja seiklushimu hakkab hirmuga asenduma.

Algas see kõik sellest, et heitsin huvi pärast pilgu Booking.com´i ja selgus, et korter, mida ma nullisin, on 200 eurot kallim, kui kuu aega tagasi. Kas need hinnad nüüd hakkavadki tõusma või mis? No et kuu aja pärast on veel 200 kallim.
Kohe ära ei võtnud seepärast, et pole nagu päris kindel, mida me tahame. Köök võiks olla, seega hotell langeb nagu ära. Mina tahaks ilusat vaadet ja suurt terrassi ka. Kui õues on külm, siis seal saaks ikka kokteili limpsida ja päikest võtta. Aga seda ei tee ju 6 päeva jutti.

Oma bassein oleks ka tore. Sups sisse ja tagasi teki alla sooja. Merele ma märtsis väga suuri ootusi ei paneks. Ilm on sealkandis heitlik. Võib olla ja võib ka mitte olla. Näiteks praegu on Pescras +17, aga homme kõigest 12. Ok, praegu ongi kesktalv ka.

Ja siis ma hakkasin mõtlema, et miks mitte teha nii nagu me suvel Turu kandis tegime? Et liigumegi see 5 päeva ringi ja ei ööbi kogu aeg ühes kohas? Kohe tekivad küsimused, et kuhu sa selle ajaga jõuad? Kuidas sa sinna jõuad?
Mulle sümpatiseerib rong. Piletid ei ole väga kallid. Nii umbes 10 inimene lähematesse linnadesse. Tahaks kiirrongi ära proovida küll. Aga siis ei saa rongijaamadest väga kaugele minna. Suuna võtaks muidugi rannikut mööda lõuna poole.

Teine variant on rentida auto. Kahjuks ei ole ma veel inglisekeelsele autorendi lehele pihta saanud. See teeb murelikuks. Pärast ongi kogu asjaajamine itaalia keeles. Isegi lennujaama autorendi koduleht on ainult itaaliakeelne (ja reiting 5 palli süsteemis 3).

Igal juhul piltidest saan ma aru ja 4-kohalise Fiati või fiatilaadse auto rent on umbes 100 raha nädal. Auto moodi autod lähevad sinna 200 alla, aga kuna asju niikuinii palju kaasas pole, siis minu meeles ei ole ka vahet. Itaalias võiks ikka Itaalia autot proovida. Kütus on kallim kui meil. Saan teada, et 15. jaanuaril on keskmine bensu hind olnud 1,41€. Vahemaad on pikad. Kõige kaugem punkt võiks jääda umbes 500 km kaugusele. Nüüd ma peaks muidugi välja selgitama, palju selle 1000 km läbimiseks Fiat bentsu võtab. Ühesõnaga liikumisvabaduse annab, hinnavõitu võib-olla nii palju ei tulegi. Ja ma ei tea, kas meil on kedagi, kes selle sõitmise üldse ette võtab 😀

Tegin ka tiiru potentsiaalsete linnade majutushindades ja hinnad jäävad ilusti mulle sobivatesse piiridesse või on isegi odavamad ja no need vaated. Nii et vist ikka seikleme 😀

Taustapildiks olevas kompleksis maksab kahe magamistoaga apartment ainult 50 raha ja lubatakse tasuta wifit, vaadet, basseini, oma grilli jne 😀
Asub Viestes, mis tundub ka olevat imeilus koht.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.