Nipp, kuidas toiduvalmistamisel raha säästa

Tahaks veel kirjutada ühest võimalikust kokkuhoiu kohast, mis ei ole küll kõigile võimalik, sest selleks on vaja ahju või pliiti ja aega, aga kel on, tasub kindlasti proovida.

Nimelt on meil ahiküttega korter. (Ok, kui väga külm on, siis kütame ikka elektriga juurde). Mingi x aastat tagasi ostsin omale malmpoti, sest ahju kütan ju iga päev ja miks seda sooja siis raisku lasta.Pliiti meil kahjuks ei ole.

Varem kasutasin seda potti rohkem, hetkel mingeid peeni pajaroogi ette ei planeeri, ainult lihtsamaid asju, kus ainult viska ja pane, teen, aga abiks ikka. Sest ahju kütan ma kohe hommikul ja siis peab juba hommikuks olema valmis plaan, mida õhtuks süüa teha ning see kraam peab ka kõik juba kodus olemas olema. Kui ahjus on vaid söed, tõstan sinna süte peale ka poti toiduga ja panen ukse kinni.

Ahjus saab teha väga palju erinevaid asju. Kõige lihtsamad on supipõhjad. Hommikul ahju ja õhtul siis lahjendad veega, ajad keema ja ongi olemas. Kui on lihaga supp, siis panen sina peale ka tüki liha.

Kõik erinevad lihad ja lihaga kastmed hautan ma samuti ahjus. Või väga lihtne on terved punapeedid hommikul ahju panna ja õhtuseks salatiks on pärast kohe võtta. Samuti mulgikapsas saab imehea pehme konsistentsi. Või maksapasteedi maks.

Tegelikult saab ahjus kõike teha, ka putrusid ja pastaroogi, aga siis tuleb küll arvestada toidu ahjupaneku hetkega (palju sütt on) ja kaua toit ahjus peab seisma. Need nii palju küpsemist ei taha. Aga see tuleb kõik kogemusega.

Vett juurikatele/lihale/kastmele väga palju alla ei pane, sest niiskus ja toidu mahl niikuinii potist välja ei saa ja toit tuleb ka pigem vedel.

Retseptid olen üles kirjutanud, sest kunagi oli unistus selline ahjutoitude kokkaraamat kokku panna. Kahjuks olen äärmiselt kehv toidufotograaf. Aga seda raamatut ei ole siiani veel välja antud, nii et ehk ma arenen ja see on siiski minu teema.

Ahjutoitude miinuseks on see, et ahjuuks on meil nii väike, seega pole pott väga suur ja kaheks päevaks põhirooga teha ei saa. Mulgikapsast või kastet jätkub potitäiest muidugi kauemaks.

Nii et kokkuhoiukoht on siin elekter, sest kasutan ära niigi olemasolevat sooja. Hommikune toidutegemine oli algul harjumatu, aga pärast annab palju vaba aega. Kui ahju kütta õhtul, siis tuleb homne toit juba täna ahju panna. Kuidas kellelegi sobib.

Ega rohkem ei oskagi midagi lisada. Kel küsimusi, küsige julgelt. Ise ma tõenäoliselt kõige peale praegu ei tulnud.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.