Lahe lapse sünnipäev

Surfasin täna Pinterestis, et leida ideid, mida teha lapse sünnipäevalauale. Viineripirukad küll, aga midagi võiks nagu veel olla. Kogemus ütleb, et palju nad niikuinii ei söö.

Toiduideid ma palju ei leidnud, küll aga palju pilte sellest, kuidas on kodudes lahedaid teemapidusid peetud. Ise-enesest on väga kahju, et ma neid pilt varem ei leidnud.

Sest ka seekord olen laisk ja läksin mängutoa rada. Teiselt poolt ka õigluse huvides, sest Noorem sügisel sai ja ka Vanem pole veel ühtegi sünnipäeva mängutoas pidanud. Peame ka Nooremaga samas kohas, ainult juhtus nii, et sama tuba oli kinni ja nii pidime suurema (ja ka kallima) võtma ja jälle kisa majas.

Pildid tõid veel meelde teema, millest olen ammu tahtnud kirjutada. Nimelt lugesin hiljuti ühe (tuntud) blogija lehel küsimust, kus pidada lapse sünnipäeva. Üks, kes soovitas pidada kodus, tambiti piltlikult öeldes teiste kommentaaridega sodiks. No et see on ikka lapse päev ja tuleb teha täpselt nii nagu laps tahab ja kui laps tahab mängutuppa, siis seda ta ka saab.

Aga kust laps üldse oskab midagi muud tahta, kui tal ei ole muud kogemust, kui mängutoad? Ah? Ja nii lihtne ongi. Kui laps oleks käinud kellegi kodus lahedal sünnipäeval või kellegagi metsas lahedat maasikumängu mängimas või kusagil lumest linna ehitamas, siis ta oskaks ka seda tahta. Näited on suvalised. Lihtsalt midagi kastist väljapoole.

Nii et siinkohal tuleks ikkagi vanemal võtta vastu see otsus pakkuda midagi muud.

Torgib mind see muidugi ka seepärast, et kui mind inkust välja visati, soovitati mul hakata lastele metsas sünnipäevi korraldama. Ainult et kes sinna tuleks? Ei usu mina, et kumbki seal teisel pool soovitajatestki tegelikult ise tuleks. No ja lapsed, keda niikuinii enamjaolt kuhugi välja ei viida, ei oska sellist asja ammugi ise tahta. Endiselt peab see vahemate otsus olema.

Kõige selle juures on otsustavaks faktoriks muidugi ka see, palju vanem ise sekkuma peab. Kui kaugele ta lapse viima peab ja mida ise seejuures tegema. Inimene on üldjuhul loomult mugav. Võimalik, et mingi täispakett uksest ukseni isegi töötaks.

Mida teie arvate?

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

2 kommentaari “Lahe lapse sünnipäev”

  1. Mina arvan, et ilmselt jääb see õuesünnipäevade teema ilma taha kinni, mitte selle taha, et liikuda ei viitsita. Et kui nt suvisel-kevadisel ajal oleks ehk rohkem leplikke, siis sügisel-talvel ilmselt väga rahvarohke osavõtt ei pruugi olla. Kui just ei saa kasutada mingit tuulevaikset kohta, nt mingi lauluava või kõlakoda vms seal metsas või matkateel. Katusealusest üksi meie ilmade puhul tihti ei piisa. St neile, kes mugavuse peal väljas on. Iseenda kohta arvan, et mina üksnes ilma pärast sünnipäevale minemata ei jätaks (kuigi ma olen kohati ka paras diivanikass), me lapsed kindlasti mitte.

    Meeldib

    1. Ma ise mõlgutan juba aastaid mõtteid nende teistmoodi sünnipäevade projektide kohta, aga kuna ka keegi teine ei ole siiani ära teinud, ju siis ei haisteta kasu jah.

      Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.