Vanadus?

Millest sa saad aru, et sa oled vanaks jäänud?Sellest, et peale veekeskuses käimist on kael kange ja keha hell. Tõenäoliselt sellest, et nii õudne oli.

Eile käisime koolivaheaja lõpetuseks lastega Viimsis veekeskuses. Me polnud seal veel käinudki. Ikka Lätis või Soomes või Pärnus. Aga täiesti ilma asjata on nii kaugele sõidetud. Seal ka täitsa toredad torud. Koolivaheajale kohaselt küll väga ülerahvastatud ja kalli hinnaga, aga oma sõidukogemuse sain kätte minagi.

Ma ikka olen üritanud igal pool kõike proovida. Ja ikka igasugu õudseid sõite pidanud üle elama. Samas olen siiani elus. Esimese asjana võtsin ette musta toru ja ühekohalise kummi. Kohe esimeses laiemas kohas kukkusin seinalt alla nii, et mina all ja kumm peal. Tükk aega mõtlesin, mida ma nüüd edasi teen, aga kuna oli mitte nii järsk koht, siis ronisin uuesti kummi ja sõitsin edasi, aga edaspidi olin juba hirmust kange, et mitte jälle jamasse sattuda. Teist korda käisin seal lapsega ka, aga siis juba kahese kummiga. Nii lootus suurem mitte jälle välja kukkuda.

Selle teise korra eel oli toru järjekord nii pikk, et jätsin teised sappa ja hüppasin ise lillasse torru. Seal käis sõit nii kiiresti, et ei jõudnud veel kartma hakatagi. Kõige rohkem kartsin üldse vettekukkumist, sest lubati 55 cm vabalangemist suvalises asendis ja 180 cm sügavust vett ehk siis üle pea vett. Mul Maroko basseini kukkumisest alles süda hell. Tegelikult oli see kukkumine ikka väga leebe, nii et tasub teinekordki proovida, sest praegu ei lasknud hirm atraktsiooni nautida. Või on see hoopis ka vanadus?

Kas teie hullate veeparkides torudes?

Pilti ei teinud.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

4 kommentaari “Vanadus?”

 1. Ma kardan lapsest saati igasuguseid liumägesid, mis lõppevad vees ja kus juhtub vee alla sattuma. Olin äkki 6-7-aastane kui kodukanti tehti ujumiskohta liumägi. See oli selline lühike ja ei midagi märkimisväärset tegelikult. Mina aga olin nii vaimustuses ja tahtisn kohe liugu laskma minna. Aga ega keegi ei rääkinud siis lapsele, et kui alla lased hoia silmad-nina-suu kinni, ära hinga ja arvesta, et käid vee all ka ära. Või noh seda esimest ema kisas siis, kui juba alla hakkasin sõitma. Igatahes jäi see mu esimeseks ja viimaseks sellelaadseks kogemuseks päris pikaks ajaks.
  Õnneks ma suudan oma hirmu juba mingil määral taltsutada. Ujuda ikka oskan, vee all olemisega saan ka korralikult keskendudes hakkama ja torudest, kus saab mitmekesi ja kummirõngastega sõita, julgen ka juba liugu lasta. Aga arvestades seda kogemust, siis vabatahtlikult veeparkidesse või spaadesse ei kipu. Ja toda konkreetset liumäge kardan siiamaani. See vist on isegi veel alles ka. 😀

  Meeldib

  1. Ma olen pärit Tartumaalt Elva lähedalt.
   Täpsustus selle limäe kohta. Eile jäi silma tädi postitatud pilt Verevi järve äärsest rannast ja paistis, et seda liumäge polegi enam. 😀

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.