Vana aasta läks ära

Vana-aasta lõpp kiskus huvitavaks. Ühelt poolt palju looduses olemist, teiselt poolt mõnus omas tempos kulgemine ja kõige lõpuks ei viitsinud enam õieti midagi üleliigset teha.

Aga alustame ehk päris algusest. Kõigepealt olid sel aastal ju pühad väga pika algusega. Kingitusi käisin küll alles 23.12 otsimas ja see võttis päris võhmale, aga kõigile midagi pisikest ja meelepärast siiski sain.

Vahepeal olid teised kuuskedega koju tulnud ja nii pesime veel ühe hooga põrandad ka ära, tõime kuuse tuppa ja ehtisime ära.

Kuna lapse meil enam jõuluvana usku ei ole ehk siis just arutasid ükspäev, et eelmisel aastal tulid kingitused peale seda ukse taha, kui Issi vetsus käis (meil on vannituba esimesel korrusel, korter ise aga teisel), siis mõtlesime sel aastal kingid juba hommikuks kuuse alla panna. Jälle uus mõistatus, mille kallal järada.

Nii aga saime terve vaba jõululaupäeva. Kuna ilm oli enam-vähem ilus, läksime Merivälja muulile vaatama, kuidas vesi kõrgele üles lõi ja kuna me juba sealkandis olime, vaatasime üle ka uue Viimsi trepi, Viimsi majaka ja Kuradikoopa. Aega läks küll plaanitust kauem.

Aga sellegi poolest jõudsin veel kartulite keemise kõrvale ise jõululauale vorstigi teha. Ammu juba isutas, aga ma polnud kindel, kas Keskturult veel soolikaid saab. Laupäeval siis võtsin muuhulgas ka selle retke ette ja täiesti müüakse. Lisaks olin aasta lõpus tellinud hiinast otsiku, mis käib hakklihamasina ette ja mille abil on imelihtne neid soolikaid täita. Niisiis lapsed üksteise võidu väntasid hakklihamasinat, aga vorsti pärast ei söönud, sest see soolikas tundus neile ikka liiga kahtlane.

Aasta lõpus pidasime veel ära Vanema 9. sünnipäeva, käisime Merimetsas Xdreami jõulurajal ja 31. detsembril veel Männiku rabas, sest aega oli ka tol õhtul kuidagi liiga laialt käes. Üksi käisin veel ühel päeval Männiku karjääris, aga nendest retkedest teen teise blogisse juba eraldi rohkete piltidega postitused. Nii et selline vaikselt kulgev, perekeskne, aga ikkagi tegemisi täis aastalõpp oli.

Kuna uuest nädalast jälle koolid ja tööd tuleb hakata vaikselt uuesti vanasse rütmi tagasi liikuma. Aga vaadetes uue aasta esimesi päevi, siis mul üleliia aktiivne uus aasta vist ei tule.

Mõnusat alanut!

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.