Kellele seda detsembrit vaja on?

Tõestasin nüüd ise ka, et inimene on ikka hämmastavalt kergesti manipuleeritav ehk kui sa tahad midagi saada, siis tuleb manipuleerida. Ok, peenemas keeles nimetatakse seda teaduseks, aga mõte jääb samaks.

Näiteks minu nädalavahetuse postitus 2017. aasta ebaõnnestumistest. Pane number, pane oma pilt ja räägi halbadest asjadest ning lugejad on kohe olemas. 8 õnnestumise postitus on praegu kümnekordses miinused oma lugemistega.

Niisiis inimesed tahavad lugeda halbadest ebaõnnestumistest, õnnetustest, muudest halbadest asjadest. Võimalik, et see aitab siis ennast sisimas paremana tunda. Sest alati ikka keegi ütleb ka, et temal läheb küll paremini.

Viskame siis veel natuke hagu tulle. Minu kuvand on mingi koduperenaine, kes elab mehe kulul, kel on palju vaba aega ja kellel ei ole loomulikult mitte midagi teha. Olen päevad läbi kodus, magan, millal tahan, söön, millal tahan.

Ja ikka olen väsinud. Ennekuulmatu! Lüüakse ikka imestunult käsi kokku. Ja mul ei jää muud üle, kui mõelda, et midagi peab siin valesti olema.

Kõigepealt natuke sellest, mis mind väsitab. Lapsed käivad koolis teises vahetuses ja kahel erineval ajal, seega peab kogu hommiku jälgima kella, mis päev on ja kumb peab parajasti minema.

Lisaks ei taha nad üldse ise kooli minna ehk siis ka nende igapäevane kooliliigutamine on paras palumine, lunimine, keelitamine, käskimine, pahandamine.

Koolivälisel ajal käivad nad koolist väljas tsirkuse trennis ja tütarlastekooris. Tsirkus on kolm korda nädalas enne kooli ja koor kaks korda nädalas peale kooli. Kaks korda nädalas tuleb osutata autosõiduteenust kooli ja Nõmme keskuse vahel, et see oleks võimalik.

Ainult kolmapäev on see päev nädalas, kus sa ei pea päev läbi kellas ja graafikus mõttega kinni olema.

Lapsed on kodust ära heal päeval 4 tundi. See on siis aeg, mil teha kirjatööd või mõttetööd või kiiresti midagi välja lõigata-õmmelda.

Mina olen nii saamatu, et ma ei suuda päev läbi töötada lärmis, kuulata üksteise peale kaebamist, lahutada, lahendada ja süveneda. Vähemalt hetkel ma mõtlen, et ehk oleks laste vahe pidanud suurem olema, sest nad ei suuda kümmet minutit ka koos toimetada või omal algatusel eraldi tubadesse minna. Ehk siis 24/7 mingi trall käib. Jah, ma üritan sel ajal ka tööd teha, aga tulemus on väiksem, kui ma tahan, ning energiat kulub rohkem, kui ma tahaks.

Erinevalt kellegi teise alluvuses töötamisest pean ma ise iga päev välja mõtlema, mida ma pean tegema või mida oleks täna kõige kasulikum teha.

Päevad ei ole kaugeltki sarnased, et midagi pikalt ette planeerida. Pigem on need tohutult erinevad. Näiteks iial ei tea ette, milline uus kostüümimudel tuleb täna välja mõelda või kas just selleks on kodus materjali jne. Või ega modell kusagil jooksus ei ole või kas pildistamiseks piisavalt valgust on.

Ühesõnaga ma olen jälle nii väsinud, et eile vajusin magama nii, et päkapikud läksid meelest. Täna hommikul oli lastel peale tsirkusetrenni vaja otse esinema minna ehk selleks pidin rahvariided viima neile Nõmme Kultuurikeskusesse järele.

Ning mõte läks jälle kuhugi uitama. Vaatasin, et aega veel küll, aga kui laps neli minutit hiljem helistas, siis tegelikult oleks ma pidanud selle mõtte juures juba teel olema. Kihutasin Nõmmele, aga see ei ole õige ja eks igal pool selliste uimaste kihutajate tõttu õnnetused juhtuvadki.

Ja siis ma mõtlen, et kas ma peaks järgmiseks psühholoogi aja panema või ei ole asi minus? Et detsember ongi nii üleorganiseeritud ja sahmimise kuu ning teised ei suuda ka sammu pidada. Ning kellele seda kõike vaja on? Ah?

Lihtsalt mõtteainet mulle omale.

PS. Tõestatud fakt on ka see, et jaanuaris ei toimu enam midagi ja võib rahus tegemata asju teha 😀
 

 

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.