3 valet valikut aastal 2017

On kolm asja, mille peale ma kulutasin 2017. aastal raha täiesti põhjendamatult. Või siis ei osanud seda investeeringut enda kasuks pöörata. Aga kui ei riski, ei ole ka võimalust, et midagi juhtub.

Koht nr 3 – Instamate

Sattusin juba eelmisel aastal rahvusvahelisse gruppi, mis keskendub Instagrami kasutamisele. Olen mõnest väljakutsest osa võtnud ja ka kaht abistavat programmi kasutanud. Esimene hakkas etteantud parameetrite põhjal ise inimesi jälgima. Mul on sellest ajast tuhandeid, keda ma jälgin. Tegelikult sellest kasu ei sündinud, nagu arvata oli ja selle kasutamise lõpetasin peale 7 päeva. Raha tuli ilusti tagasi ja kõik oli ok.

Teise programmiga nii hästi ei läinud. See peaks Instagrami postitama etteantud ajal. Kuna minu klient toimetab absoluutselt teisel ajal, siis tundus mõistlik. Kahjuks selgus, et ei postita ta mitte midagi. Ja üldse on jube keeruline. Kui jälle kirjutasin, et tahaks lõpetada ja raha tagasi, sest ei tööta, sain vastuseks, et kuidas ei tööta? Teisel 81 000 inimesel töötab küll. Ja ma millegipärast ei jaksanud jaurata. Maksis vist 49 dollarit.

Programm on arvutis olemas ja võin seda selle raha eest kasutada täpselt nii kaua, kuni see kestab. Muidu on aastamaksu põhine. Ehk saame veel kunagi sõbraks.

Koht nr 2 – Fitlap

Pea aasta tagasi avastasin, et kaalun natuke liiga palju. Et peale 35. eluaastat on igal aastal tulnud hiilivalt selga 1 kilo. Paanika. Hakkasin samme lugema, hakkasin kolm korda nädalas trennis käima ja leidsin Fitlapi.

Ja suvel ostsin ka 6-kuulise liitumise, et see 5 kilo uuesti alla võtta. Tegelikkus oli see, et ma ei võtnud midagi alla. Ma ei ole seal isegi peale paari esimest nädalat rohkem käinud. Kikerherneste konservi purk on siiani kapis ja lahtise kookospiima topsi (väikese hallitusega) viskasin just ära.

Teised meil neid toite ei söö ja mina ei jaksa ka iga päev 7 erinevat toitu teha. Ju ma siis ikka ei tahtnud piisavalt, sest muidu ma saan kõike, mida ma tahan. Kaalu õnneks juurde ka ei ole tulnud, aga selline läbikukkuja tunne on küll.

Koht nr 1 – Rõõmsate Laste Festival

See oli kõige kallim projekt, aga küll Imelooma raha, mis seal osalemise peale kulus. Minu kostüümid on nii hooajaline, et suvel ei huvita need kedagi. Jagasin küll meeletult visiitkaarte lootuses, et õigel ajal ehk siis praegu tuleb meelde ja on leitav, aga nii see ei ole olnud. Võrreldes eelmise aastaga pole müüke Eestisse juurde tulnud.

Seega täiesti mõttetu käik. Lisaks kohamaksule ja trükistele läks minu enda taskust ka transpordikulu marsruudil Hiiumaa-Tallinn-Pärnu-Tallinn-Hiiumaa.

Aga kõik need kolm läbikukkumist andsid hea ülevaate sellest, mida järgmisel aastal enam mitte teha. Nii et võib-olla väga kallis kooliraha ei olnudki.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

One thought on “3 valet valikut aastal 2017”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.