Jõulukingid

Teema, mis mind on pikka aega vaevanud, aga millest pole ka midagi pikalt kirjutada.

Nimelt ajavad mind hulluks igasugu 25-eurosed lasteaia jõulupakid ja 15-eurosed kooli kingitused ning 5-eurosed trenni jõulupidude kingitused. Igal pool on mingid peod, kus peavad ka vanemad käima ja kaasa tuleb anda mingid kingitused ning kui tulevad lõpuks päris jõulud, on kõigil pidudest ja kingitustest juba üleküllus. Lisaks läheb kokku ikka päris suur summa, mis igasugu mõttetute vidinate peale läheb. Ära siis tee mõttetudi kingitusi? No mida asjalikku sa oskad 5 euro eest lapse trennikaaslasele kinkida?

Mulle meeldib lastega piparkooke teha või jõuluehteid meisterdada. Mulle meeldib mulgikapsast hautada, jõulukeeksi teha või piparkoogimaja nikerdada, aga mingi lõputu kingiralli mulle ei lähe kohe üldse. Ühesõnaga ma saan oma jõulutunde kätte mujalt ja muud moodi.

Minu meelest oleks lahe üks päris jõuluvana jõuluõhtul ja ühed kingitused. Ehk siis oma lastele on tore kingitusi teha ja oma abikaasale ka, aga kõik ülejäänu jätaks ma pigem vahele.

Eks palju sõltub muidugi sellest ka, millise suurushullustusega inimestega laps parajasti kuhugi gruppi satub. No kui kellelgi on vaja näidata, et tal ikka on raha. Mullegi on öeldud, et kobisemise asemel mõtle, kuidas rohkem teenida. No on siis lapse jaoks millestki kahju? See, et need igalt poolt mõttetuid vidinaid saavad lapsed ei oska lõpuks midagi hinnata, on juba hoopis teine teema.

Aga kaardid mulle meeldivad. Nii saata kui saada. Selles osas olen vist mingi igand, sest ise ma väga tihti kaarte ei saa. Oma kaardid teen need juba aastaid ise. Varem tikkisin, õmblesin või liimisin, nüüd tellin oma fotoga postkaardid. Saadan neid sihikindlalt umbes-täpselt 10. Ka selle aasta kaardid on juba trükitud.

Ja lõpetuseks. Mida ma ise jõuluvanalt saada tahaks? Mina paneks kingiraha reisifondi, sest ükskõik milline reis on midagi erilist, mida iga päev ei saa. Uued sussid võin aga omale osta iga päev. Või kui keegi tõesti tahab midagi kinkida, siis võiks see kingitus olla söödav. Maitseelamused on ka asi, mida tõenäoliselt enam korrata ei saagi, seega eriline. Vot sellised lood.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.