Eesmärkide seadmisest

Liitusin blogijate jõulukalendriga ehk siis iga päev uus teema ja muudkui kirjuta.

Hommikukohvi kõrvale mõttetööd tehes tuli välja, et hetkel mul ühtegi pikaajalisemat eesmärki ei olegi. Mitu aastat tegin tööd selle nimel, et saada omale piisavalt passiivset sissetulekut, et terve perega (nelja inimesega) talveks soojale maale sõita.

Tagantjärele oli ikka blond unistus. Jah, ma kunagi saan seda omale lubada, aga nii kiiresti … ainult väga andekatele. Nüüd käivad lapsed koolis ja ma ei tunne endas jaksu neile eraõpetaja olla, seega see projekt sai praeguseks läbi. Muide, hetkel on meilterve pere päris vastikus nohus ja see tuletab valusalt meelde, et peaks hoopis kusagil mujal olema.

Siis ma mõtlesin veel tükk aega, kas detsembriks tasuks mingi eesmärk seada. Ühelt poolt ma teen kõik oma sissetuleku oma kääpakestega valmis ehk siis õmblen, pildistan ja turundan. Kui ei tee, ei tule ka midagi sisse. Septembrist aasta lõpuni on aga aasta kõige kiirem/parem tööaeg. Nii et tegelikult oleks paras eesmärk lihtsalt töö ja jõulutralli vahepeal ellu jääda.

Aga siis ma istun oma laua taga ja vahin triiki täis riiuleid ja kapipealseid ning tahaks, et need riiulid ei oleks sellised. Nimelt on meil liiga palju asju ja liiga vähe panipaiku. Lisaks on lapsed pea igale poole mingeis oma kunstiteoseid kleepinud ja see teeb elamise väga kirjuks.

Peaks astuma oma mugavustsoonist välja ja ühe riiuli asemele lükandustega kapi laskma ehitada. Kahjuks eeldab see ka seina lõhkumist ja algatuseks tuleks kusagilt välja selgitada, kas see on kandev sein või mis seal üldse sees on.

Algatuseks aga tuleks olemasolevatesse kappidesse sisse kaevuda ja kõik, mida pole vaja, lihtsalt välja visata. Nii et detsembri eesmärk võiks olla iga päev midagi ära visata ja veel parem, kui leiab mitu sellist asja. Nii saab aasta lõpuks koju rohkem ruumi ja avarust.

Aga mida ma siis tööna teen? Minu selle aasta lapsuke on Imeloom. Pildil on minu töölaud eile. Jah, ka minu õmbluskoda on hetkel meil kodus.

Ja nüüd, nagu tellitult, leidsin omale 30 päeva minimalismi mängu. Kedagi teist ei liida, aga isa hullan küll.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.