Asjad, mis mind ründavad

Ma ikka tahaks veel oma kolist kirjutada.

Laura blogis väljatoodud kolimise idee on väga hea, sest siis, kui ma Tallinna tulin, kolisin aastaid iga kahe aasta tagant ehk ühes üürikorteris pikemalt ei püsinud. See andis võimaluse elada mitmes erinevas linnajaos, aga ka alati sai kolimise käigus vähemalt pool kraami ära visatud. Lihtsalt ei olnud vaja.

Nüüdseks olen oma päriskodus elanud pea 10 aastat ja ma olen päris kindel, et siin on peidus palju asju, mida pole näha ja mida pole vaja ka. Lihtsalt ei ole laste ja töö kõrvalt aega kogu majapidamist keset tuba kokku tõsta.

Aga kolimine on hea asjade inventuur küll.

Mida mul siis siin nii palju on?

Kõigepealt raamatuid.

Ma olen „raamatupede“ ja kui mul veel raha oli, ostsin väga palju omale koju. Ka lasteraamatuid, sest minul oli lapsena palju raamatuid ja tõenäoliselt seepärast mulle need ka meeldivad. Tahaks, et ka minu lastel oleks tulevikus raamatute ja lugemisega hea suhe. Hetkel on küll maitse ja arvamus natuke muutunud, seega inventuur raamaturiiulites ei teeks paha. Mul on 2 maast laeni raamaturiiulit, kus kõik raamatud enam üksteise kõrvale ei mahu, vaid on ka juba üksteise peal. Visuaalselt väga korratu.

Laste meisterdused ja meisterdamistarbed

Kuna ma olen suutnud neid hästi treenida, on nende käed väga osavad ehk nad suudavad kiiresti toota palju igasugu asju. Paljud asjad on neile emotsionaalse väärtusega ja on siiani alles, paljud on seepärast alles, et ma ei ole jõudnud neid üles pildistada. Ma olen ju aastaid pidanud laste ideelehte Teeme koos lastega.

Ja kõige suurem hunnik on kodus materjali, millest meisterdada. Lisaks vetsurullide sisudele ja munarestidele ja suur kotitäis nööpe, igasugu pabereid ja paelu, karvast traati, jäätisepulki, plastiliini, kangatükke, liime, värve, silmi, veinipudeli korke, kive. Isegi tühju karpe on pidevalt vaja. Alles eile hakati päkapikule maju ehitama. Need ei ole veel valmis.

Hoian materjali ka seepärast alles, et äkki ühel päeval suudan teoks teha oma ammuse unistuse ehk meisterdamise raamatu.

Käsitöötarbed

Otsisin kaua oma nišši ja seega proovisin päris paljusid käsitööliike. Ma võin viltida/nõelviltida, kududa, heegeldada, õmmelda, mitut moodi tikkida. Ühesõnaga kapist leiab kõike, kuigi ma paljusid asju hetkel ei kasuta.

Riided

Kuna ma olen ka kleidipede, siis ikka ostan omale uusi kleite. Muidu ma ei usu, et minul nii väga palju asju riideid on. Samas lastel on neid küll. Kuigi mul on kõigest kaks last, ei suuda ma nende riideid pidevalt sorteerida ja ära viia/visata.

Toiduained, purgid, pudelid

No ja tegelikult peaks külmikus ja kuivainete kapis ka inventuuri tegema. Kuna pean ennast üsna heaks kokaks, siis on ka selles vallas igaks juhuks varuks väga palju erinevaid asju. No et vajadusel kohe võtta. Fakt on see, et udupeeni asju kulub vähe ja igavesti need ei seisa. Nii et üllatusi võiks tulla.

Kuna teen oma hoidised ise, siis on igasugu tühju purke, pudeleid ja sügavkülma karpe pidevalt üle. Kui Hiiumaale lähen, viin need sinna ära, aga praegu juhtub see umbes kord kuus või harvem. Ja siis toon jälle täis purgid asemele.

PS. Täna viskasin ära hunniku pakendeid. Kuna põhiliselt kõik oma loomamütsid tuleb kuhugi saata, siis olen igasugu pakendeid alles hoidnud. Taaskasutus ikkagi enne uue ostmist. Kahjuks ei ole ma suutnud neid ära saata. Ja varsti tuleb raudselt päev, mil on kahju, et ma oma pakendivaru prügikasti viisin 😀

Pikk jutt sai, nii et homme jälle.

 

 

 

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

One thought on “Asjad, mis mind ründavad”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.