Networking

Ma ikka üle päeva imestan nende elu keerdkäikude üle, mis minu teele satuvad. Miks nad satuvad, tont seda teab.

Reedel, tulles järjekordselt võõraste inimestega kohtumise ürituselt, tabasin end mõttelt, et ma pole ammu ühe aastaga nii palju uusi tuttavaid saanud, kui sel aastal. Ja see aasta pole veel läbi ka.

Sellest olen ma varem ka kirjutanud, et kui lastega koju jäin ja hakkasin mingil määral enesearenguga tegelema, kadusid paljud sõbrad ära. Vahepeal vast ei suhelnudki aktiivselt eriti kellegagi ja siis hakkasid tasapisi hoopis uued tuttavad tulema. Kellest on nüüdseks saanud sõbrad. Nüüd on neid tuttavaid hakanud eriti palju tulema. Ju on üks arenguetapp elus jälle läbi.

Teadliku suhete loomise kohta on inglise keeles ilus sõna – Networking – suhete ja kontaktide loomine, võrgustumine. Eesti keeles ei kõla see nii hästi.

Võrgustuda võib kohvitassi taga või veiniklaasi taga, aga ka kõikidel koolitustel, kus viimasel ajal käinud olen, on networking kohe punktina ja plaanitud ajana välja toodud. Hetkel tunnen küll veel suvalisel üritusel suvalistele inimestele endast rääkima mineku ees veel hirmu.

Sest ma tegelikult veel ei tea ka, kuidas esitleda end kiiresti ja mõjusalt? Iga kord tuleb isemoodi välja. Aga nii saab muidugi ise ka enda kohta uusi asju teada.

Uusi tutvusi olen leidnud: Matkaliidu tegevuse kaudu, Matkamessi korraldades, nuusutades Loomeinkubaatori õhku, erinevate FB huvigruppide kokkusaamistel, suvel Kõpu poolsaare külade päeval aktiivselt osaledes ja muidugi Marokos puhkusel käies. Palju palju uusi inimesi, kellega kohtudes mõni sõna juttu puhuda.

Ühesõnaga, mida vanemaks, seda suurematel täistuuridel elu keerleb. Ja ei ole nii, et peale 25 oled vana ja jaksu pole, põnevaid väljakutseid ei ole, uusi tuttavaid ei leia jne. Just lugesin sellise mõtte ühe 25-aastase inimese blogist. Tema kartis vananemist nagu tuld.

PS. Nädalavahetusel toimub matkajate ja matkajuhtide kokkutulek Jõulumäel. Siis kohtab jällegi inimesi, kellega siiani on olnud au ainult kirjavahetuses olla.

 

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

One thought on “Networking”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.