Tallinna Ettevõtluspäev 2017

Tegelikult tahtsin kirjutada ka Tallinna Ettevõtluspäevast, mis sel aastal oli 3. oktoobril ehk siis teisipäeval.

Ma ikka olen juba aastaid üritanud vähemalt ühel loengul käia, on motiveeriv ja saab uusi mõtteid. Selle aasta september oli väga kiire ja ühel neljapäeva päeval, kui istusin töö asjus Laagri bussipeatuses, oli mul enne bussi hetk aega vaadata sellele Ettevõtluspäeva lehele.

Parimad palad olid juba kinni nagu ikka, aga leidsin omale siiski sobiva ja regasin ära.

Ega nohuse ja unise peaga ikka head asja ei tule. Nii et kihutasin linna juba  esmaspäeval, aga Viru hotelli teise korruse konverentsiala oli tühi. Küll kontrollisin kohta, küll aga ja alles siis ühendas ära, et täna ei olegi kolmas. Tulemuseks poolteist tundi kaotatud tööaega.

Ürituse teema oli edasiviivad oskused unistusteni jõudmiseks. Ainult selle olin unustanud tähelepanuta, et tegu on seminariga ehk siis mõnusalt kuulamise asemel tuleb hakata ise oma oskusi välja selgitama.

Aga lõppkokkuvõttes oli see äärmiselt positiivne kogemus. Kõigepealt lasti võtta ennast paari kellegi täiesti võõra inimesega. Paljud olid näiteks tulnud mitmekesi. Ma ei tea, kas nad seda lõpuks ka tegid, aga mina ja minu paariline leidsime küll teineteist kohe.

Ja kui teineteisele hakkasime erinevatel etteantud teemadel rääkima, siis oli väga tugev äratundmisrõõm. Me oleme kohutavalt sarnased nii taustalt kui sellega, kus hetkel oleme. Igal juhul jõudsime juba kontakte vahetada, sest tundus, et me võiks ka tulevikus teineteisele kasulikud olla, kui kontakte soovitas vahetada ka seminari läbiviija. Lihtsalt vahel on kasulik võõraga asju läbi arutada.

Mina aga loodan siiralt, et ma leidsin lõpuks omale ka sellise inimese, sest peres, sugulaste ringis ja isegi mitte lähemate sõprade hulgas ei ole nagu kedagi, kellele laste kõrvalt ettevõtlusega tegelemise võitudest ja valudest mõtteid vahetada.

See juhtus siis kaks päeva enne seda, kui mind Loomeinkubaatorist välja arvati ehk siis oma sealsest mentorist jäin ma ilma.

PS. Teisipäeval selgitasin välja, et üks oskus, mida oleks vaja edasi arendada, on järjepidevus. Nii et neljapäeval Inkust saadud soovitus kuue kuu järel oma pood kinni panna, jääb esialgu tähelepanuta. Pole nagu eriti järjepidev.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.