Imeloom võtab aja maha

Mul on tunne, et ma täna andsin Imeloomaga alla.

Praegu peaks olema kostüümiäris aasta parim aeg. Praeguseks olen septembris müünu kõigest 5 mütsi. Eelmine aasta oli parem ja kuna tööd on tehtud, siis lootsin sel aastal palju rohkemat.

Pinin, sharen, hullan, möllan. Etsys on iga päev keskmiselt 50 külastust, aga seda on silmnähtavalt liiga vähe. See teeb ikka päris mitmesaja külastuse peale ühe müügi. Mingit müstilist imet või kuhugi valitud piltide hulka pääsemist ei ole juhtunud. Võib-olla tuleb ise pakkuda, aga ma ei tea.

Ma ei tea, kus on mu klient ja kuidas temani jõuda. Tasuline reklaam ei ole mind kuhugi viinud. Viimane Instagarami (koos FBga) oma tõi poodi täpselt 2 klikki, see on siis 2.50 klikk. 300 klikki, mis võiks selle ühe müügi tuua, maksab nii 750 euri ja silmnähtavalt ei ole see väga kasumlik äri, vähemalt mitte mulle, onju. Seega Instagramis ja Facebookis mu klient ei ole.

Peal on ka Etsy oma reklaam ja Google oma. Seda arvet ei taha näha (tegelikult täna vaatasin). Statistika ütleb, et sealt pole tulnud ühtegi müüki.

Kui natuke uuendustest rääkida, siis Instagrami jaoks sain ühe postitamise äpi. Annab sulle ette ajad, millal peab postitama, teed postitused valmis (isegi has-tagid annab ette. Isegi sellised, mille peale ise ei tuleks) ja siis annab sulle teada. Kopeerib pildi pildialbumisse ja varem valmis tehtud teksti jätab meelde. Nii et logid ainult Instagrami sisse ja vajutad copy-paste.

Need postitamise ajad on ööpäeva peale ära jaotatud, 3-5 pilti ööpäevas. Jätan ka telefonile hääle peale, et öösel ära postitada, kui on vaja, aga ei midagi. Kui uusi jälgijaid on, siis vast paar tükki nädalas. Need tulid ka siis, kui postitasin vähem ja omas tempos, nii et muud vahet, kui et öösel peab üles ärkama, ma veel ei näe.

Rohkem ei viitsi nendest turunduslastest püüdlustest kirjutada. Fakt on see, et ma ei tea, milles on asi, miks need inimesed poes käiva ja sel aastal mitte midagi ei osta, ja ma ei tea, mida tegema peaks. Senikaua aga ei tee ma midagi. Ehk mitte midagi tehes loksub midagi paika.

DHL pakkumise sain ka kätte ja ma ei usu, et selle raha eest üldse keegi tellib, seega vist eriti abiks ei ole, aga noh, võimalus viimasel hetkel ärkajatele ikkagi on.

PS. Ettevõtja meelespea – Ära oota kiireid tulemusi.
PPS. Aga mingigi võiks ju ikka olla. Midagi ei ole teha, selle projekti eesmärk on raha.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

2 kommentaari “Imeloom võtab aja maha”

    1. Eks ma hakkan vaikselt renti üles ehitama, aga millal see valmis saab, tont seda teab. Minu unistus on teha Eestis uudne rendilahendus ja kõige uue tegemine maksab paraku raha.

      Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.