Ma ei ole Soccer mom

Tänaseks päevaks olen ma aru saanud, et ma ei ole see nn „Soccer Mom“, kes suure osa oma päevast transpordib lapsi kooli ja nende huviringidesse ja vahepeal passib seal ukse taga. Ajast on lihtsalt hullult kahju ja lapsed nagu ise ka väga ei taha koostööd teha.

Ma seda väljendit ei teakski, kui poleks lugenud Ede Schank Tamkivi Minu Californiat. Muide, Ameerikas negatiivse alatooniga väljend.

Aga tunniplaani ja huviringide sobitamine on paras peavalu. Näiteks täna saatsin lapsed jalgrattaga Nõmmele, ise käisin vahepeal poes, Männikul ühtedel asjadel järel ja kodus kohvi joomas. Kui uuesti Nõmmele jõudsin, siis teatas Noorem, et tema peab kohvikust saiakest saama ja kui ütlesin, et ei saa, sest meil kodus juba on, hakkas ta jonnima. Keset päist päeva, keset Nõmme keskust. Loopiski ratta lukku ja kriiskas. Häbi ots.

Aga kõht on loomulikult tühi, sest hommikul ta jälle ei söönud suutäitki putru. Ühelt poolt ei ole nad harjunud kohe peale ärkamist sööma ja teisel poolt ei söö Noorem putru ka. Tegelikult ei söö ta pea midagi. Endiselt.

Ja pärastlõunal pean minema jälle autoga kooli kõrvale passima, et lapsed uuesti Nõmmele viia. Seekord laulma. Seekord passin seal ukse taga, sest tund kestab 45 minutit ja viiest ei ole mõtet Nõmme vahel autoga ukerdada. Mõlemal pool mäge on ummikud. Lisaks mahub parkima ainult turu parklasse, kust ei ole eriti meeldiv vasakpööret teha.

Ühesõnaga lihtsalt veedaksi selle aja autos. Kui Kultuurikeskuses saab veel kasvõi käsitööd teha või telefonis Imelooma turundada, siis autos ei saa midagi.

Aga noh, ehk jõuame nii kaugele, et hakkavad ikka ise mingilgi määral bussiga käima. Nõmme keskus on meil kahe bussipeatuse kaugusel.

Häbi muidugi, et mul on enda huvid tähtsamad, kui laste arendamine.

 

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

One thought on “Ma ei ole Soccer mom”

  1. Ma loen siit tegelikult hoopis vastupidi välja, kui Su viimane lause – hoolimata ebamugavusest, mis laste huviringidesse viimine tekitab, Sa teed seda siiski, kasvõi ooteajal ajaraiskamise hinnaga. Ei peaks häbi olema minumeelest. Ajaviiteks äkki mõni õpetlik audioraamat telefonist kuulamiseks? Mina püüan trenni ooteajal kasvõi jalutada või poes käia, vahel võtan arvuti autosse ja teen tööd. Aga selle aja mõtekalt sisustamine on keeruline, jah.

    Ja äkki on see ka abiks: meil läheb hommikul superhästi toorpuder (selle saab boonusena eelmisel õhtul valmis teha – kaerahelbed, seemned, mooruspuu- või goji- või sügavkülmutatud marjad, pisut kakaod ja näpuotsaga soola kokku segada ja katta piimaga ning panna kaanetatud kausis külmkappi ja hommikul banaan ning moos või värsked marjad lisaks). Vahelduseks teinekord lihtsalt müsli või harvemini hommikuhelbed või veel harvemini kamapallid piimaga, mille serveerimisega nad ise hakkama saavad. Tõsi, igale lapsele see ei meeldi, sest puder on ju harjumatult hoopis külm ja seetõttu tasub teha väiksemas koguses nö proovipartii aga meil süüakse ära terve kausitäis, olenemata selle suurusest ja mulle ei jää reeglina enam suutäitki.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.