Keila-Mudaaugu matkarada vol 2

Hing ei andnud rahu ja käisin täna uuesti Keilas, et läbi käia see Mudaaugu matkarada. Ütleme nii, et hea, et me eile seda õiget otsa üles ei leidnud. Rada oli pikem ja kõvasti igavam, kui ma arvasin ja kujutan ette, kuidas see lastele ei oleks meeldinud.

Algus: 13.47 rongiga. Keilas 14.13. Poest läbi, sest midagi kodus midagi kiiresti kaasavõetavat söödavat ei olnud.

Varem teadsin, et jaamast sinna matkarajale on pikk maa. Nüüd, kui teadsin, mida otsin, selgus, et Keila staadionini on kõigest 2,1 kilomeetrit. Olingi umbes 20 minuti pärast seal.

Loomulikult ei leidnud ka täna punkti nr 3 üles. Hiljem sain aru, et olen juba liiga kaugele tulnud. Panin siis kompassi järgi suuna Keila Lastekülale ja valisin esimese sobivas suunas mineva raja. Kuna matkarada läks edasi mööda kruusateed, siis i olnud sealt edasi võimalik ära eksida.

Rajal on 15 huvipunkti ja teeotstes nägin kokku umbes viit sellist suunaviita.

Minu jaoks kaks huvitavat punkti oli: Loigu keerdkadakas (8,2 meetrit kõrge ja ümbermõõt 1,4 meetrit, ühesõnaga võimas kadakas) ja Keila paemurd. Seal oleks ka lastele meeldinud.

kadakas
Loigu keerdkadakas.

 

Aga suurema osa rajast oleks võinud küll vahele jätta. Seda enam, et mulle ei meeldi kellegi tagaaedades kolada, sest seal kohtab tõenäoliselt lahtisi koeri. Ja umbes neljandas punktis tuligi mingi pisike pitsu tee peale välja. Õnneks ei hauganud.

IMGP7899
Tagaaedades on peale koerte siiski muud ka.

 

Ja viimasesse punkti ka enam ei läinud, sest kuuldavasti seal midagi erilist ei ole. Tulin paemurru juurest otse staadioni juurde tagasi ja Keila Lauluväljaku ringiga raudteejaama tagasi.

Kokku: 16 000 sammu ja 12,5 km läheb siis kerge trenni ette. Kuna tagasi tulin 16.52 rongiga, siis aega kulus kohapeal natuke üle 2,5 tunni. Endomondo näitaski keskmiseks kiiruseks 4,9 km/h.

Ilm oli õnneks imeline, nii et tegelikult on natuke süümekad ka. Selle metsa asemel oleks võinud minna a) Klooga randa, oleks ujuda saanud või b) rabasse, oleks jõhvikaid saanud. Nüüd sain ainult naha soojaks. Ja, ok, natuke rohkem Keila kanti ka tundma 😀

IMGP7889
Kiviaiahuvilistele on seal vaatamist küll.
IMG_1113
Keila peamurd

IMGP7882

 

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.