Keila-Mudaaugu matkarada

Mind endiselt hämmastab, et meie pere laste lemmiktegevused on saia söömine ja teleka vaatamine. Õue tuleb neid ainult sundida.

Ma olen ammu plaaninud teha video ja ka teistele näidata, milline ving, hala, hädaldamine, vanemate misiganes nimedega nimetamine , täiest kõrist kriiskamine läheb lahti, kui tuleb jutuks, et läheme päeval matkama. Teemal, kui nõme on see koht, kuhu plaanime minna, mis siis, et keegi pole seal kunagi käinud, kui nõme on ilm, mis siis, et päike paistab, aga rohi on märg ja võib-olla on natuke tuuline ka. Nojah, vahel see ju aitab. Tänagi kirjutasin kõigepealt jupi juttu valmis, enne kui minema saime.

Plaan oli minna Keila-Mudaaugu matkarajale. Ausalt öeldes selle kohta eriti mõistlikku infot netist ei leia. No ja astusingi samasse ämbrisse nagu suvel Soomeski. Olgu öeldud, et ma Keila kanti eriti ei tunne. Google juhtis Nurmenuku tänavale.

Ümberringi eramajad, parklat ei ole. Ja tänaval vaatas vastu kurja pilguga tädi. Silmnähtavalt ei olnud me esimesed sellised. Otsustasin küsida, et kus siin on see matkarada ja sain teada, et matkarada on küll, aga siin kõik eramajad ja siia ei tohi mitte parkida.

Sõitsin siis tuldud teed tagasi. Keilast ikka midagi ei tea. Leidsin tee Selveri parklasse, et maad uurida. Facebooki hõiskele ükski keilakas ei vastanud. Googlest Keila tervisradade kohta midagi mõistlikku ei leidnud. Keila Tervisekeskus osutus ujulaks.

Aga kuhugi pidi keerama ja täiesti hea õnne peale leidsin selle terviseradade alguse ka üles, kus pidi ka matkaraja algus olema. Rada ei ole tähistatud. Kaardi kaasa ei printinud, telefoni aku oli tühi. Nii me teisest punktist kaugemale ei jõudnud või no jõudsime, aga mitte sellel matkarajal.

Kui telefoni aku juba täitsa tühjaks hakkas saama, võtsime suuna algusesse tagasi. Ei taha nagu virisevate lastega niisama ka metsas ringi trampida.

Tee äärde ja huvitav puu, kuhu otsa Noorem püüdis ronida. Ja nii kui harude vahele sai, pistis kisama, et siin on herilased. Lasin tal kohe endale sülle hüpata, aga maas pistis ta jooksu ja kätega vehkima. Ja saigi 5 korda nõelata.

Tüübid olid päris kurjaks saanud ja püüdsin ka mind rünnata, aga sain vigastusteta minema. Aga Nooremal kisa taevani. Ja algatuseks tuli veel metsast välja autoni saada. Ja röökiski kogu tee, nii et terve Keila tõenäoliselt kuulis ja vaatas järele. Kusjuures praegu mõtlen, et äkki oleks pidanud teda süles tassima. Lasin röökival lapsel ise tulla. Samas 25+ kilo seljas poleks mina ka eriti kiiresti liikunud.

Seda, et ta paiste ei lähe, oleme õnneks juba varem välja selgitanud. Issi meil läheb, teised ei lähe. Ka praegu tundus, et ei juhtu taga midagi nii hullu, et peaks EMOsse kiirustama. Ostsin sealtsamast Selveri apteegist külmageeli. Aga see ei aidanud ja Nooremat ajas veel lisaks närvi, et see geel on mingi sinine lima, millega ta nüüd koos on.

Kodus andsin veel paracetamoli ka, aga selle oleks pidanud kohe sealt apteegist ostma. Oleks koju jõudes juba mõjuma hakanud. Aga iga valu saab ükskord otsa ja see hakkas ka juba koju jõudes vaikselt üle minema.

Hetkel on kõik juba rõõmsad ja paiste ei läinud tõesti mitte ükski süstikoht. Külmageeli kannan edaspidi aga alati kaasas. Meil kõigil on sel suvel olnud mitmesuguste nõelajatega omad kogemused.

Laps aga teatas, et tema ei lähe matkama enam mitte kunagi. Võimalik, et nad tõesti pääsevadki, sest juba teist nädalat jutti meie matk ikaldub täielikult. Sellest, kuidas eelmisel pühapäeval läks, kirjutan teise blogisse. Seal on ikka väike tarkusetera ka juures.

Rada lähen kunagi kindlasti üksi otsima ja kindlasti kirjutan kuhugi, et info ikka paremini kättesaadavaks saaks. Kui juba algust üles ei leia, ei saa matkamist küll popimaks teha või soodustada.

PS. Pildil oleva männi sees on vapsiku pesa. Pildi tegin varem, kui sinna keegi üldse otsa plaanis ronida. Pärast oli juba kiire 😀

Matkarada ei ole aga selle männiga kuidagi seotud. Või ma vähemalt arvan nii.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.