Laste huviringid = logistikaülesanne vanemale

Vähemalt Tallinnas on huviringidega nii, et kui su laps ei käi iga päev mõnes (mõni päev isegi kahes), siis ei ole sind olemas. Ja seda juba vähemalt kolmeaastasest peale.

Ma olin ka eelmisel õppeaastal tubli ja vedasin oma lasteaialast Nõmmele tsirkusetrenni. Sel aastal otsustasime jätkata. Ainult et nüüd, kooli ajal, õhtused tunni meile enam ei sobi. Rõõmustasin kevadel, et ei pea enam hommikul lasteaias käima, nüüd käin kolmel hommikul nädalas Nõmmel. Kuna trenn on suurematel 1,5 tundi, siis ma vähemalt esialgu sinna passima ei jää. (Võib-olla talvel, halva ilmaga, on hea kusagil soojas toas aega veeta). Kui eriolukord pole, käime rattaga. Nendest eriolukordadest aga hiljem.

Ainult ma ei tea, kuidas ma Noorema sellesse graafikusse saan. Hetkel on ta ikka liiga pisike ja tahab hommikul 100 muu asjaga tegelda. Täna näiteks kleepis omale mingeid kleepse peale, mis on väga noorte hulgas vist moodsad, aga muudavad lapse ikka parajaks mardiks. Nii et peaks vist temaga hakkama kaks korda käima.

Sest tegelikult tahaks ka teine laps nüüd tsirkuses käia, aga tema tunniplaaniga ei ühildu ükski grupp. Hommikul ei jõua kooli ja õhtuks ei saa kool veel läbi. Kolme päeva asemel kaht siiski proovime, aga see tähendab, et trenni lõpu ja kooli alguse vahele jääb 15 minutit aega. St, me ei tea, kuidas see võimalik on. Esmaspäeval on esimene kord. Seisan autoga Nõmme Keskuse kõrval stardivalmis ja edasi? Kui rongi ei ole, peaks vist jõudma. Noorem siis riideid vaheta, tema toon otse koju.

Ja täpselt sama asi on Nõmmelille kooriga, kus Vanem tahaks jätkata – hetkel tunnid lõppevad ja koor algab täpselt ühel ajal. Püüame siis varem ära tulla ja 15 minutiga koolist Nõmmele jõuda. Õpetaja ei rõõmustanud. Samas pole ta ainuke, kes varem ära läheb. Lihtsalt nii on, kui tahad kusagil mujal, kui oma koolis, huviringides käia.

Igasugune kaugem logistika kooli ja nende punktide vahel käib mul üldse üle jõu. Ja kooli mugavaid kauneid kunste ei taha. Jah, nende ainuke pluss ongi mugavus, pääseb nendest logistikaülesannetest. Enamus vist siiski hindab seda mugavust ja nii tehakse selle järgi.

Aga nüüd vähem möla ja uuesti ratta selga.

PS. Päisepilt ongi päris Folie etenduselt.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.