Nõmme külaelu

Piirkonna koolis käimise juures on vähemalt üks huvitav positiivne asi, nimelt enam-vähem ühevanused lapsed grupeeruvad. Täna läksid siit kooli poole 5 last kolmest erinevast klassist.

Ja tulevadki nii, et saavad kõigepealt ühe aia taga kokku ja siis teise. Omavahel helistavad ja saadavad sõnumeid. Lapsed on 1. ja 2. klassi lapsed.
Kui ma Vanemaga käisin kevadeni kuhugi poole maani kaasas, siis Noorem ei taha sellest midagi kuulda. Tema on seal pundis kõige noorem. Tõenäoliselt uhke värk.

Ja meil ei ole siin nii tihe asustus, kui on nendes uutes „põllukülades“, kus igas peres on lapsed. Siin on lastega pered pikitud ikka rohkete vanapaaridega.

Selle kambakesi käimise juures on muidugi halb, et nad ei vaata ümbrust. Kuigi minnakse mööda sisekvartalit, liigub siin ikkagi igasuguseid, kes ei pea ka 30 km/h kiirust millekski.

Esmaspäeval läksid nad kolmekesi. Mina ei hakanud neil sabas sörkima, vaid läksin vahetusjalatsite ja muu nänniga otse kooli juurde. Aga üks ema neil siiski järel käis ja pani südamele lastele üle rääkida, et ikka autosid tuleb ka jälgida. Kambakesi on lihtsalt jutustamine nii suur, et ümbruse jaoks enam tähelepanu ei jagu. Nii et tegelikult selline kahe otsaga asi.

Nii et esimene koolinädal ja juba selline seltsielu käib.
Eelmise aasta kogemus ütleb et varsti hakkab see seltsielu ka koju tulema. Hetkel veel ilmad ilusad, saab õues olla, aga varsti on nad toas ja see on jälle natuke ebamugav. No et ongi suvalisel hetkel suvaline hulk lapsi ukse taga. Kellel lapsed kaugemal käivad, siis neil ei pidavat sellist asja olema.

PS. Siin on lisaks autodele ka ohtlikke loomi liikvel.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.