Lennukat kooliaastat kõigile!

Huvitav on see, et paljud asjad on esimest korda põnevad, teist korda aga pigem tüütud. Näiteks lapse 1. klassi minek.

Või noh, eelmisel aastal oli kõik uus ja huvitav, sel aastal ei tekkinud eile aga suur mingit emotsiooni. Näiteks aktus või esmaspäeval lastevanemate koosolek.

Ega ma eelmisel aastalgi väga usin ei olnud. Näiteks tellisin koolivormi vesti, mis on meie koolis algklassides pidulikel üritustel kohustuslik, viimasel hetkel. Või no alles siis, kui teised emad juba rääkisid, mida nemad olid tellinud.

Sel aastal magasin selle tellimiskuupäeva üldse maha. Õnneks meil pere peale 1 vest ja 1 tekkel on, nii et eile said mõlemad ilusti käidud. Aktus ei olnud neil ühel ajal. Ma ei tea, mis edasi saab.

Samas eile ei olnud vähemalt pooltel koolivormi elemente, nii et nad ka kas unustasid või lihtsalt ei hooli. Ehk lasen nendega samas paadis.

Sest eelmise aasta reaalsus oli see, et nende kooli embleemiga vestide, kleitide või särkidega hakkasid tegelikult ikka väga üksikud igapäevaselt käima. Pigem käidi lihtsalt HM pükste, pluuside ja pusadega. Noh, mõned firmakad ehk ka muidugi sekka. Nii et meilgi jäid lihtsalt kappi seisma.

Muidu aga olen terve selle nädala tegelenud puuduolevate kooliasjade hankimisega. Kahele lapsele on see ikka juba päris tükk tegemist. Mingil hetkel tundsin ennast juba peaaegu kangelasena, et enne kooli kõik tehtud, ma ju viimase hetke tüüp. Täna aga olen jälle väsinud. Õnneks laupäev, ehk võibki lõdvamalt  võtta.

Meil polnud ju eelmisel aastal isegi mitte kirjutuslauda. Nüüd saabub nänn umbes kolme nädala pärast. Kuhu me selle paneme, mina veel ei tea. Vot selline pere olemegi.

Hetkel tundub, et Nooremal ei läinud klassi paigutamisega eriti hästi. Kõigepealt on kõik vanad sõbrannad teises klassis ja see on puha tüdrukute klass. Noorema klassis on jällegi 18 poissi ja 11 tüdrukut, kui ma nimekirjast muidugi õigesti lugesin. Ja õpetaja on tuttuus. Ma ei kujuta ette, miks sellele uuele siis nüüd niipalju poisse anti ja vanad olijad võtsid tublid tüdrukud omale. Aga loodame, et ta saab hakkama, sest lisaks poistele ei ole ka meie Noorem kuigi sõnakuulelik ja paigalistuja tüüp.

Ühesõnaga segase tunded ja segane jutt, aga tahtsin jätta märgi maha, et meie peres ei ole enam 1. septembril 1. klassi minevaid lapsi. Ma ei tea, kas see teeb tulevikus elu lihtsamaks või mitte, aga eks seda ole nüüd päris pikale aeg kogeda.

Lennukat kooliaastat kõigile!

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.