Huvitav, miks ma ennast korraks hästi tundsin?

Huvitav on see, et ma tundsin ennast peale puhkust Turu saarestikus hästi. Esimest korda suvel üle mitme aasta. Ja see pani mind mõtlema, miks see nii oli.

1. Algatuseks ma ei ole omale ikka veel uut madratsit tellinud, sest nende soodsate tarneaeg oli nii pikk, et ma oleks selleks ajaks siit juba niikuinii läinud, aga hea teada ja eks sellega tuleb siis järgmisel kevadel lihtsalt varem tegelema hakata.

2. Halbade energiatega ei ole ka tegelenud, sest selleks tuleb ennast kõigepealt päris paljude asjadega kurssi viia. Ja voodit ei ole ka liigutanud ega veesooni otsinud, seega selle kõigega ei saanud halb uni seotud olla.

3. Ma olen siin sunnitud magama lastega ühes toas. Võib-olla on nad nüüd hakanud paremini magama? Igal juhul panen kevadest igal õhtul aknale veel lisateki ette ja me ärkame iga päev 9-9.30. Mulle, kes ma pean öösel saama umbes 8 tundi magada, on see täiesti piisav. Magama lähengi kusagil ühe paiku.

4. Võib-olla ma sain lihtsalt lõpuks täiesti terveks. Puhkuse ajal sai kõrv täiesti terveks. Aga ega see kõrv nüüd lambist ka valutama ei hakanud, mingi jama pidi ikka enne sees olema ja see vesi kõrvas oli lihtsalt viimane piisk. Eks vett läheb ikka elu jooksul kõrva, aga iga kord ei tule kõrvapõletik.

5. Ma olen juba ammu tundud, et mul on magneesiumi puudus, aga seda õiget preparaati, mis mõjub, ei ole leidnud. Talvel tellisin iHerbist tabletid, mille sisu pidi nagu olema õiges vormis (magneesium igal kujul ei omastugi), ostsin looduspoest jalavanni helbed, aga ei midagi. Õli ei ostnud.

Nüüd, kuu aega tagasi, sattus Saaremaal apteegis ette mingi suhu valatav pulber. Äkki see oli nüüd see, mida ma pikalt otsisin ja magneesiumi varu organismis tõusis üle mingi kriitilise piiri. Sügisel peaks laskma teha analüüsid, et muidugi täpsemalt aimu saada. Magneesiumi puudus on aga tegelikult paljudel, ilma, et nad sellest ise teadlikud oleks.

6. Puhkus viis rutiinist välja ja see oli just see, mida ma vajasin. Peale reisi oli mul arusaamine, et mulle tegelikult ikka väga meeldib vaheldus ja spontaansus. Kunagi sai palju reisimas käidud või kasvõi enne oma kodu ostmist iga kahe aasta tagant kolitud. Kogu aeg nagu toimus midagi.

Ma olin enne minekut sama elevil, kui lapsed ja oleks ka tahtnud juba kohe minna ning tagasi jõudse oleks ka juba tahtnud uut reisi planeerima hakata. Tegelikkus on jälle see, et kord linna jõudes tuleb kõik siiani tegemata töö ära teha ja ei mingit puhkust niipea.

7. Või oli abiks see, et ma pole jälle tükk aega jooksma jõudnud ja keha on saanud lihtsalt puhata. Viimati käisin jooksmas 27. juulil ja see on juba täpselt kolm nädalat tagasi.

8. Või on kirjutamine minu energia allikas, sest viimasel ajal on õnnestunud kuidagi palju omi mõtteid endast välja kirjutada. Rääkimine aitaks kindlasti ka, aga seda pole siin mitte kellegagi teha. Meil külas pole sel suvel keegi käinud, et veiniklaasi taga maailma asju arutada ja naaberkülas kah ühtegi sõbrannat ei ole, et saaks ilma autota õhtul korra käia (lapsed muidugi ka keelduvad üksi koju jäämast, nii et ei saa päeval mustikalegi).

Täna ma ennast enam hästi ei tunne ja ma julgen arvata, et asi on vaimne Nimelt lennati mulle eile jälle suvalisel hetkel peale asjaga, millega ma isegi pole mõelnud siin olles tegelda. Telefon oli käepärast ainult seepärast, et ma ootasin üht kõnet. Ja kuigi lõppkokkuvõttes on kõik hästi, pani kellegi ootustele mittevastamine ennast halvasti tundma. Et ma ei ole piisavalt tubli, et ma ei jõua nii palju, kui kõik teised jõuavad, et ma olen saamatu. Nii et vaimne pool ja enesega rahulolu on ka ikka väga tähtsad.

Ja see kõik tuletab mulle meelde, et mul on ikka uued prioriteedid paika panemata ja paljud (vabatahtlikud) kohustused ära ütlemata, sest fakt on see, et ei tule mul ka seal linnas mingit üleliigset vaba aega juurde. I ja II klassi lapse kõrvalt, kellel ei hakka kool mõlemal täpselt ühel ajal, ei ole see lihtsalt võimalik. Nende toomiste-viimiste-valmis sättimiste ja toitmiste peale lihtsalt kulub väga palju aega. Ja esimene valik on siiski Imeloom, sest raha on isegi minul vaja 😀

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.