Naine kütab sauna

Täna ma sain lõpuks aru, miks mul on see üksikema tunne seekord peal. Ma nimelt kütan sel suvel esimest korda ise sauna. Siiani on kõik need nädalavahetused, mil me siin oleme olnud, seda teinud keegi teine.

Sauna teeme siin tavaliselt pühapäeval, aga kord on sel suvel ette tulnud ka esmaspäev. Lõppkokkuvõttes ei ole ju vahet.

Tegu on vene sauna ahjuga. Kõigepealt tuleb vähemalt kaks ahjutäit puid ära põletada ja siis on loodetavasti kerisekivid soojad. Leilivett viskad sellisesse luugiga auku. Saun püsib päris kaua soe, aga kuna meil on see ruum kuidagi ebaloomulikult suur, siis seda väga tuliseks ei õnnestu leilitada. Sellest on muidugi kahju.

Oleme mõelnu nii ja teisiti, aga kuidagi ei oska seda ruumi pooleks ka teha, sest keset sauna on suur katel. Saun on ehitatud umbes samal ajal, kui mina sündisin ja vanasti pesti seal näiteks pesu. Ühes vannis leotati, Rigaga pesti ja soos veel läbi mitme vee loputati. Selleks oli ruumi vaja ja selline suur saunaruum oli igati paras. Kas just saunas pidi seda pesu pesema, on iseasi. Praegu on isegi siin automaatpesumasin ja see on muidugi toas.

Teagi muidugi, kas täna üldse sauna saab, sest läksin selle tule tegemisega natuke alt. Tegin tule, vaatasin, korstnast suitsu tuleb, tähendab kõik on hästi. Ja tuligi. Kui aga läksin puid juurde panema, siis selgus, et tuli polnud põlema läinudki. Aga suitsu ikka tuli. Kust see tuli, mina ei tea. Nii kaotasin ühe ahjutäie jagu aega. Samas meil saunalisi poole vähem, ehk ikka jõuame.

Lastele on see vanniga laval istumine alati väga meeldinud ja see on üks asi, mida Hiiumaale tulles ikka oodatakse. Mängivad ja solistavad seal siis omatahtsi. Praegu on üks vann ikka puudu, aga loodame hakkama saada.

Kena pühapäeva!

*Ma tean, et mul on kusagil parem sauna pilt ka, aga hetkel pole aega otsida. Selline aurune meie saunapäev tegelikult ongi 😀

 

 

 

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.