Kuidas suvi on käest kadunud.

Niisiis algas meie viimane sellesuvine Hiiumaa etapp ja kahe nädala pärast oleme juba linnas tagasi. Lihtsalt 27. augustil on vaja juba seal olla.

Suvi on läinud kuidagi jube kiiresti. Hakkasin mõtlema, et ma pole saanud midagi plaanitut tehtud, aga tegelikult pole ma midagi suurt plaaninudki. Imeloomaga sai Rõõmsate Laste Festivalil käidud ja perega välismaal ringi kolamas ka, need nagu olid kevadel kindlalt olemas suveplaanid.

Sel aastal sai reisi osas valituks Turu saarestik. Hämmastav, kuidas ma ei jõua asju varakult ette planeerida või ammugi mitme asjaga korraga tegelda. Lapsed võtavad lihtsaks võhmale ja aiapidamine ka. Nii tuligi viimasel hetkel välja, et laevapiletid Rootsi maksavad üle 500 euro ja nii me minu mõttetöö tulemusena sinna Turusse sattusime. Saime muide umbes 550 eest kogu 6-päevase reisi käidud. Reisikiri on osade kaupa minu teises blogis.

Me muidugi säästumatkajad ka, viiest neli ööd magasime telgis ja pea kõik söögikorrad tegime (Eestist kaasa võetud kraamist) ise, ühe korra käisime väljas söömas ja viimasel päeval ostsin kah poest salatit ja lihapalle sadamasse kaasa. Võrreldes väljas söömisega sai ikka kõvasti soodsamalt.

Tegelikult ma olen selle reisiga väga rahul ja hing ihkab juba tagasi. Kunagi kindlasti lähengi, aga siis juba ilma lasteta. Kuigi neid nagu on igatpidi harjutatud, ei tule nad tundmatutes olukordades ikkagi väga hästi toime ja oi seda kisa ja kära siis. Lisaks võtab igasugu söömine-joomine-pissimine-magamine ikka väga palju aega päevast ära. Jah, me välismaal koos ei käi, aga Eesti oleme kogu aeg ninapidi koos.

Näiteks sel suvel on meil Issi väga palju abiks käinud. Ise-enesest ei ole praegu esimene sessioon üksi kahe lapsega, aga hetkel on selline tunne küll. Mitte midagi lihtsalt ei jõua tehtud. Samas, piisava hilinemisega, aga lõpuks on sel aastal jõudnud kätte saagi koristuse aeg ja nüüd tuleb selle kahe viimase nädalaga kõik mis võimalik, purki või pudelisse panna.

Ega ma hetkel rohkem pole jõudnudki, kui kaks ämbrit kurke ära lahendada. Tegelikult ma olen selle üle väga uhke. Tavaliselt õnnestub ikka mingil portsul üle kasvada. Täna tegingi nendest suurtest salatit, täiesti tavalise Santa Maria kurgimarinaadiga. Eks ole näha, kuidas see säilib. Eelmisel aastal läksid absoluutselt kõik kurgipurgid käärima. Mis siis, et erineval ajal ja erinevat moodi tehtud.

Sõstraämber seisab ikka poolikult ja supipõhju tahaks ka talveks teha. Mustikametsa pole jõudnud ja kuna aias on vaarikad kõik väga ussitanud, siis tahaks ka neid metsast korjata. Üks praegu koju tassitud liiter ütleb, et seal on suurem lootus. Samas on need prioriteetide pingereas viimased, sest maasikamoosi sai arvatust rohkem ja puudust ei tohiks tulla.

Seni korjatud vaarikatest tehtud toormoosi on lapsed kõik nahka pistnud. Ega ma ei keela, sest mari ongi kõige väärtuslikum ikka kohe kõhus.

Peakski nüüd mingi plaani koostama, et selle kahe viimase nädala jooksul stressi kätte ära ei sureks. Niigi on igasse päeva ka killuke puhkust ehk rannas käik sisse kirjutatud.

Tegelikult oleks tahtnud veel Eestis ringi sõita, näiteks Prangli saar oli plaanis ja sõpradele Kiltsi külla ka. Siin ei käinud sel suvel ka ühtegi sõpra, nii et selline sõprade vaba suvi. Ma ei tea, kuhu see suvi kadus. Koolilapse vanema rõõmud?

Vot selline mõttelõng täna öösel.

 

 

 

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.