Kesksuvine pidu Tallinnas

metsmaasik

Seda, et mulle Hiiumaa muidu meeldib, aga kesksuvine ei meeldi, olen varem ka kirjutanud. Rannad on rahvast täis, teed on autosid täis ja prügikastid ajavad prügist üle. Iga jumala aasta sama jama. Ometi tuleb suvi ju igal aasta.

No ja millegipärast annan sel aastal ise ka sellele sebimisele oma panuse. Täna on sõbral sünnipäev. Ega ma ei plaaninud sinna minna. Mandril käik võtab edasi-tagasi kokku kaheksa tundi ja 60 eurot raha. Et sõita, peab ikka hea põhjus olema.

Eile pani mu telefon pildi kotti. Lihtsalt oli ühel hetkel must ja kogu lugu. Aga pikaajalise kliendina pole ma ammu ühtegi täishinnaga telefoni ostnud. Ikka tehakse mingi soodustus. Aga selle murega ei võta enne esmaspäeva keegi jutule, seega pole ka põhjus sõitmiseks. Lisaks ma olen kõik oma telefonid puruks rääkinud, nii et mõnd vana pole ka lootus saada.

Õnneks saab kasutada lapse telefoni. Läksin selle mõttega oma igapäevast metsmaasika liitrit korjama. Hea meditatiivne tegevus. Ja seal tuli mõte, et miks mitte minna? Võibki ju minna linna lihtsalt sõbra sünnipäevale. Ja see 60 eurot on lihtsalt raha. Raha tuleb ja raha läheb.

Oli küll plaan ka korra metsmaasikaid kaasa korjata ja maha müüa, aga see plaan ikaldus. Lapsed tulid ka hommikul kaasa ja nendega koos ei õnnestu mul ükski töö. Nemad korjasid kumbki umbes 200 ml ja mina siis liitri. Pole nagu mõtet müüa. Tegin toormoosiks ja panen omale külma.

Tavaliselt segan metsmaasikad aedmaasikatega, üksi muidu väga vänge. Hetkel ongi lisaks juba jääs moosidele veel 4 liitrit maasikamoosi autos. See arvestus, palju mul neid moose nüüd kokku on, läks juba sassi. Ega see maasika-aasta nii halb polegi, tiksub küll aeglaselt, aga veel pikalt.

Aga sõitmisest? Järgmisel nädalal tuleb käia korra Saaremaal, siis uuesti Tallinna ja lõpuks Pärnusse ning jälle Hiiumaale tagasi ehk siis anna ka ise suvisesse sebimisse oma suure panuse aga prügi maha ei loobi. Ja telefon võttis ka uuesti pildi ette, nii et järgmise korrani ei ole jälle probleemi.

Päikeselist suve!

 

 

 

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.