Kas inimene peab telekat vaatama?

Eile nägin uudist, et Kana 2 ja TV3 lahkuvad 1. Augustil vabalevist. See jutt on juba varem üleval olnud, aga siis ikka veel sellest plaanist loobuti.

Mind see natuke nagu puudutab. Ma ei ole siiani mitte kellelegi telekapildi eest sentigi maksnud. Ma lihtsalt ei vaata telekat väga palju. Me oleme selline imelik pere, kel pole õhukest telekatki. Milleks osta uut, kui vana töötab. Vabalevis olnud 5? kanalit on siiani asja ära ajanud.

Talveperioodil vaatan mina Kanal 2 seriaali Pilvede all ja vahel õhtuti on ajaviiteks kudumise kõrvale mõnd filmi ka vaadatud. Lapsed vaatavad ETV2 multikaid, aga see jääb ju alles. Ja tõenäoliselt harjun mina ka edaspidi ilma oma lemmikseriaalita elama.

Aga kui ikkagi tahaks rohkem kanaleid vaadata? Hetkel tuleb meil Inernet Telia kaabli kaudu. Mingeid piiranguid küll ei ole, aga periooditi levi ka ei ole. Kui viimati tigedaks sain ja neile helistasin, siis abivalmis teenindaja ütles, et jah, meil on maas 2 kilomeetrit roostes traati, millega on jah kehvasti, aga sellega midagi ei tehta ka. Kuna mul on telefonis piisavalt internetimahtu, siis teen nendel hetkedel lihtsalt omale hotspoti.

Aga sellisele ühendusele nüüd oma telekavaatamist üles ehitada nagu ei tahaks. Ja ma ei ela üldse kusagil karu urus, vaid Tallinnas Nõmme alguses. Nii et tutvusin natuke üle õhu tulevate võimalustega. Seda enam, et meil ka Hiiumaal televiisorit ei ole ja siia üldse ükski kaabel ei ulatu.

Mida ma siis teada sain?

Ausalt öeldes jäi mulle arusaamatuks, millist Internetti ja lisaseadmeid ma selle kõige juurde pean veel võtma ja hetkel pole aega ka täpsemaid päringuid esitada.

Starmani Internet üle õhu 7 eurot kuu, selle eest saab 18 kanalit. Aga kui ma ei vaja nii palju. Miks pisemat paketti ei ole? Aastas seega 84 eurot.

Telia üle õhu 6 €, üle 20 kanali + muud hüved.

Viasat nõudis algatuseks taldrikut, mingid lisavidinat, mis oli soodsam, kui rooter ja telekat, mis seda lisavidinat toetas. Koguhinda mulle silma ei hakanud.

Kõik sellised toredad uuendused mõjutavad eelkõige maainimesi ja tuleb välja, et igale poole see digilaine ei levigi. Ei ole telefonilevi, ei ole Internetti ja ei ole ka telekapilti. On Starmanid ja värgid käinud ja käsi laiutades sama targalt ära läinud. Nii et ei ole siin midagi rääkida, et ei juhtu teiega midagi. Liituge mõne teenusepakkujaga ja teie pilt läheb edasi.

Ja nii need telekad välja suridki.

Aga kas inimene peab siis televiisorit vaatama? Tegelikult ei pea. Meil siin Hiiumaal, kus suvel elame, telekat ei ole ja isegi lapsed on (veel) sügiseks täiesti elus. Sest siin ei ole ka teisi, kes seda teemat tõsttaks. Nii et ka Tallinnas vähemalt esilagu püüame ilma. Ja tean veel mõnda peret, kes televiisorit ei vaata, aga nende perede lapsed ei käi minu omadega ühes koolis.

Sest lastega ongi kõige suurem probleem. Tegelikult enamik lapsi ikkagi vahib hommikust õhtuni ekraani ja siis oled kohe koolis seltskonnast väljas, kui pole viimaste saadetega kursis. Või peale kooli minnaksegi kellegi juurde telekat vaatama. Meil seega väga ei käida, kuna pole midagi teha.See, kes õhtul midagi luges, mängis või meisterdas, ei ole üldse popp. Vanem on meil nõrk natuur ja talle on kuhugi kuulumine väga oluline. Noorem paneb ennast ka ilma iga kell paika. Vot nii.

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

2 kommentaari “Kas inimene peab telekat vaatama?”

  1. Mina ka ei poolda teleka vaatamist. Ise vaatan seda tõesti minimaalselt, sest see on tõsiselt sõltuvust tekitav ja suur ajaraiskaja. Tänapäeval saab uudistega kursis olla teisi kanaleid pidi.

    Meeldib

    1. Postitusse jäi veel lisamata, et kui lapsed üleval on, siis nad kisavad nii kõvasti, et niikuinii midagi ei kuule ja pärast, kui nad magavad, on mul jälle tööaeg. Iseenda peremehe rõõmud.

      Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.