Mida ma jooksmise ajal kuulan?

Ma ei püüa jätta muljet, et ma oleks mingi hull sportlane. Sel aastal olen jooksma jõudnud umbes neljal korral, aga tahaks rohkem.

Miks ma ei jõua rohkem? Talvel käisin kolm korda nädalas rühmatreeningus, aga laste ja muude toimetamiste kõrvalt ma veel rohkem õhtuid välja pole kippunud ka. Lisaks tahab meil ka pereisa jooksmas käia ja tema võtab selleks ikka tund või rohkem. Kuna temal on suuremad ambitsioonid, siis kõigepealt saab välja tema.

See trenn sai nüüd maiga läbi ja juunis olen lihtsalt laisk olnud. Aga need vähesed korrad tahan ma ikkagi midagi kuulata ja ma kuulan PowerFMi. Inimese muusikamaitse kujuneb välja juba väga varases eas.

Minu vanemad kuulasid palju muusikat, sest meil oli lintmakk, samas plaadimängijat ei olnud. Mingid ABBAd ja Tarmo Pihlapid mulle tollest ajast saadik ei meeldi, sai vist küllastuseni kuulatud. Samas esimesed lemmiklaulud, mida mäletan, olid Justamendi “Kaua sa kannatad” ja Alla Pugatšova lauldud Raimons Paulsi „Miljon helepunast roosi” (vene Миллион алых роз), see laul oli muidugi vene keeles. Välja antud 1982, siis ma olin aus 4-5-aastane, aga eks seda mängiti kindlasti pikka aega, nii et ei oska arvata, millal see kõik täpselt juhtus.

https://youtu.be/rCx8NjASwOs

Hiljem tulid kassetid ja päris oma sang. Lindistasin raadiost mussi nii endale kui ka kopeerisin teistele. Kui Tallinna sattusin, käisin kindlasti ka Kadaka turult läbi. Koolis sai mingi aeg mingit kooli edetabeli asja aetud ja olen isegi kahe kassettmakiga kohalikus rahvamajas pidu teinud. Ühesõnaga kasvas minust selline lõbusa mainstream muusika austaja.IMG_9408n

Kooli kõrvalt olen alati ööklubis töötanud ja vabal ajal ise seal jalga keerutama käinud ning kuigi hetkel vanus enam ööklubisse minna väga ei kannata, siis hing tahaks ikka vahel natuke tantsida. Kahjuks on väga raske omale kedagi kaasa leida. Aga kindel on see, et lähiajal teeme ka selle tembu ära. Maad on juba mõnda aega kuulatud.

Sinnani tuleb aga oma jalga jooksurajal keerutada. Või siis muruniidukit lükates. Kusjuures kuhugi üheksakümnendatesse kinni ma pole jäänud, ikka kaasaegne tümps läheb peale.

Kas klubis näeme?

Autor: Pille

Kahe lapse ema. Imeloomad OÜ disainer, varustaja, õmbleja, fotograaf, turundaja, raamatupidaja, koristaja, laomees. Hobikorras matkaja, fotograaf, kuduja, kokk, ilu- ja tarbeaias mässaja. Googelda ja leiad kindlasti rohkematki.

One thought on “Mida ma jooksmise ajal kuulan?”

  1. Ma kuulan audioraamatuid oma jalutamise ajal. Muusika on muidugi mingismõttes parem, sest mul kipub vahest mõte uitama minema. 😀 Aga teisalt jällegi… mõtlen muidu liiast ja ongi hea oma mõtted raamatus vahelduseks hoida. Lisaks seegi, et kui muidu pole mahti eriti raamatuid lugeda, siis see on parim aeg raamatu kuulamiseks. Kui üksi autoga sõidan, siis kuulan ka.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.